Hisse Devir Danışmanlığı

hisse devir danışmanlığı

Anonim ve Limited Şirketler İçin Uzman Pay ve Pay Senedi Danışmanlığı

Hisse devir danışmanlığı, hem senede bağlanmamış payların hem de pay senetlerinin devir işlemlerini kapsamaktadır. Uzman Pay Senedi Danışmanlığı olarak, hem çıplak payların hem de basılı pay senetlerinin devirlerine ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Bu danışmanlık paketinde, öncelikle şirket belgeleriniz incelenip devre engel bir durumun olup olmadığı tespit edilmektedir. Ardından devir koşullarınızı içeren pay devir sözleşmesi hazırlanmaktadır. Vergisel avantajlardan faydalanma durumunuz kontrol edilmekte ve gerekli tavsiyelerde bulunulmaktadır.

Yine, danışmanlık hizmetimiz kapsamında, çıplak pay devrine ilişkin yönetim kurulu kararı, gerekiyorsa esas sözleşme tadilatı ve genel kurul kararı taslakları hazırlanmaktadır.

Şirket yönetiminin veya ortakların talebi halinde, senetsiz pay devirlerinin sınırlandırılmasına yönelik danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Bu danışmanlık paketinde, çıplak payların devrinin şirketin kontrolünde yapılması sağlanmaktadır. Böylece, ortaklar, senetsiz paylarını, şirketin kontrolü ve bilgi haricinde, istedikleri kişilere devredememektedir. Özellikle, aile şirketlerinde, şirket paylarının aile üyeleri dışında üçüncü kişilere devrinin önüne geçilmektedir.

Burada da, pay senetlerinin devri kontrol altına alınmakta, pay senetlerinin şirketin bilgisi ve onayı dışında üçüncü kişilere devri yasaklanmaktadır.

Bu danışmanlık paketinde de, öncelikle şirket belgeleriniz incelenmekte ve pay senetlerinin devrine mani bir durumun olup olmadığı tespit edilmektedir. Ardından pay senedinin türüne göre devir için gerekli işlemler yapılmaktadır. Zira, hamiline yazılı pay senedi ile nama yazılı pay senedi farklı devir usullerine tabidir. Pay senedi devrinde vergisel avantajlardan faydalanma durumunuz da kontrol edilmekte ve gerekli tavsiyelerde bulunulmaktadır.

Ardından, pay senedi devrine ilişkin yönetim kurulu kararları, gerekiyorsa esas sözleşme tadilatı ve genel kurul kararı taslakları hazırlanmaktadır.

Şirket sözleşmeniz başta olmak üzere gerekli şirket belgeleriniz incelenip devre engel bir durumun olup olmadığı tespit edilmektedir. Ardından noterde imzalanacak hisse devir sözleşmesi hazırlanmaktadır. Limited şirket olarak vergisel avantajlardan faydalanma durumunuz da kontrol edilmekte ve gerekli tavsiyelerde bulunulmaktadır. Bunlara ilave olarak, pay devrine ilişkin genel kurul onay kararı ile sair karar ve belge taslakları hazırlanmaktadır.

Hisse devir danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve talep için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Content is protected !!
Sohbet Başlat
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Yardımcı olabilir miyim?